CLUB SPORTIV CFR IAŞI

MENS SANA IN CORPORE SANO

Etapa finală a Cupei României la popice pentru veterani (seniori +50 ani şi sub 50 ani) va avea loc sâmbătă, 8 iulie 2017, de la ora 9.00, la arena CFR Iaşi, din Şoseaua Naţională nr. 7-9.
Vor participa la competiţie 35 de sportivi, de la următoarele cluburi: CS Siderurgica Hunedoara (7 sportivi), ACS KSE Tg. Secuiesc (8), CS CFR Iaşi (2 sportivi, ei fiind Constantin Iftimie şi Sorin Constantin Cotlarciuc), ACS HOGHIZ (6), CS al ORAŞULUI TĂLMACIU (8), ACS CORONA 2010 BRAŞOV (4). Nu vor fi prezenţi în concurs sportivii de la CS de Drept Privat PETROLUL BĂICOI.
După cum ne-a comunicat instructorul sportiv Iulian Nistor (tel. 0730.471.505), din partea FR Popice, ordinea de intrare pe piste de joc, în funcţie de rezultatele cumulate în cele trei etape anterioare, se prezintă astfel:

*** ORA 09:00  (50 +)                           
Pista 1    PACURARIU Elisaveta    C.S. Siderurgica Hunedoara    763 p.d.                  
Pista 2    GHERASIM Neculai    C.S. Siderurgica Hunedoara    535                   
Pista 3    OPRA Bodi Francisc    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    424                   
Pista 4    ----------------------    ----------------------    ----                   
*** ORA 10:00                           
Pista 1    ROTHBECHER Mihai    A.C.S. Hoghiz    1367                   
Pista 2    SZILAGYI Zoltan-Samuel    A.,,C.S. Corona 2010”Braşov    1357                   
Pista 3    INCZE Erno    A.,,C.S. Corona 2010”Braşov    1336                   
Pista 4    LUPULESCU Vasile    C.S. Siderurgica Hunedoara    1327                   
*** ORA 11:00                           
Pista 1    FULOP Arpad    A.C.S. Hoghiz    1412                   
Pista 2    ASZALOS Stefan    A.C.S. Hoghiz    1400                   
Pista 3    COTLARCIUC Sorin C-tin    C.S. CFR Iasi    1399                   
Pista 4    VESTEMEAN Dan    C.S. al Orasului Talmaciu    1383                   
*** ORA 12:00                           
Pista 1    BARA Iosif    A.C.S. Hoghiz    1473                   
Pista 2    BEUCK Erhard Dietrich    C.S. al Orasului Talmaciu    1463                   
Pista 3    JANCSO Carol Csaba    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    1434                   
Pista 4    TOTH Laszlo    A.,,C.S. Corona 2010”Braşov    1430                   
*** ORA 13:00                           
Pista 1    KALMAN Francisc    A.C.S. Hoghiz    1513                   
Pista 2    CIOACA Vasile    C.S. al Orasului Talmaciu    1502                   
Pista 3    EBEL Emilia    C.S. Siderurgica Hunedoara    1488                   
Pista 4    KISS Arcadiu    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    1483                   
*** ORA 14:00                           
Pista 1    HARAN Silvestru    C.S. al Orasului Talmaciu    1558                   
Pista 2    IFTIMIE Constantin    C.S. CFR Iasi    1540                   
Pista 3    DEHELEAN Aurel    C.S. Siderurgica Hunedoara    1521                   
Pista 4     VARDO Oliver    (SUB 50)    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    510                   
*** ORA 15:00 (SUB 50)                           
Pista 1    RADULY Zoltan    A.,,C.S. Corona 2010”Braşov    1348                   
Pista 2    TUDOSA Constantin    A.C.S. Hoghiz    972                   
Pista 3    HATEGAN Radu Cornel    C.S. Siderurgica Hunedoara    927                   
Pista 4    BOGOZI Josef    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    922                   
*** ORA 16:00                            
Pista 1    BALLASH Mircea    C.S. al Orasului Talmaciu    1504                   
Pista 2    KISS Gyorgy    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    1476                   
Pista 3    LAZĂR Cristian Sorin    C.S. al Orasului Talmaciu    1463                   
Pista 4    GELERIU Sorin Daniel    C.S. al Orasului Talmaciu    1408                   
*** ORA 17:00                           
Pista 1    CAZACU Calin-Ioan    C.S. al Orasului Talmaciu    1715                   
Pista 2    SZABO Attila    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    1535                   
Pista 3    DEHELEAN Beni-Aurel    C.S. Siderurgica Hunedoara    1524                   
Pista 4    TAMAS Andras    A.C.S. KSE Tg.Secuiesc    1504                   
Conform regulamentului, în etapa finală de la Iaşi toţi popicarii vor concura de la "zero", iar sportivii clasaţi pe podium vor fi premiaţi de FR Popice cu medalii, diplome şi cupe.
Arbitrul principal al competiţiei este ieşeanul Florin Ciolan, iar FR Popice va fi reprezentată la arena CFR Iaşi de instructorul sportiv Iulian Nistor.
DAN TEODORESCU